Forum uLAB Strona Główna uLAB
laboratorium artis - compendium ceramiczne

CERAMICZNE ABC Forum uLAB Strona GłównaCERAMIKINFO  Forum uLAB Strona Główna uINACZEJ  FOTOGALERIA GALERIE AUTORSKIE  FOTOGALERIA FOTOGALERIA  Forum uLAB Strona Główna uFORUM 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Twoje wiadomościTwoje wiadomości   ZalogujZaloguj   uLABuLAB 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lewizja

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 2:14 pm    Temat postu: pytanie o piec "Krok po kroku" Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Very Happy
Czy kto¶ móg³by mi pomóc. W³a¶nie kupi³am nowy piec Prymus 50 i niestety nie wiem jak zabraæ siê za wypalanie. W programatorze jest kilkana¶cie programów, ale który wybraæ? Do tej pory lepi³am, dawa³am komu¶ do wypalania, szkliwi³am i znowu dawa³am komu¶ do wypalenie....
Mam ¶liczn± instrukcjê od producenta i krzywe wypa³u, ale jak siê za to wzi±æ. Niby proste, ale boje siê, ¿e co¶ zniszczê Embarassed
pomocy Pray
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pp

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w czym nale¿y pomóc?
któr± krzyw± wybraæ? czy jak j± zaprogramowaæ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lewizja

PostWysłany: Pią Lut 28, 2014 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W³a¶ciwie, który program wybraæ do wypa³u gliny, a który do wypa³u szkliwa (szkliwa kupuje w zakresie tem. 1080C). Rolling Eyes
Powrót do góry
pp

PostWysłany: Pią Lut 28, 2014 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponujê je tu zamie¶ciæ to bêdzie mo¿na wybraæ!

A ogólnie biskwit do 900 czy 1000 st C

Je¿eli szkliwo jest do 1080 to bym dobra³ co¶ z temp max ok 1060 ale to wszystko zale¿y co? jak? itp
tu na forum s± zamieszczone odpowiednie krzywe przyk³adowe - trzeba poszukaæ :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lewizja

PostWysłany: Czw Mar 06, 2014 8:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie

Przegrzeba³am ca³y internet i przeczyta³am ca³e forum, ale teraz to dopiero nic nie wiem Dontknow ???

Mam piec PRYMUS 50, wg krzywych wypa³u za³±czonych do pieca wypalanie na biskwit jest w temp. 1060 lub 950 C. Pracujê na glinie ST-4 od Wojtaszka (mieszkam niedaleko tego zak³adu) i trochê na glinie Carl-Jaeger 9.
Prace s± ró¿nej wielko¶ci i ró¿nej grubo¶ci. W piecu mogê te¿ ustawiæ kilka swoich programów, ale jak to siê robi i czy muszê? Wszyscy mówi±, ¿e to ode mnie zale¿y w jakiej temperaturze bêdê wypalaæ, czyli co mam eksperymentowaæ. A co siê stanie z pracami, jak ustawiê z³e temperatury, jakie bêd± tego konsekwencje?
Mam nadziejê, ¿e kto¶ pomo¿e kompletnemu laikowi, ja nie raczkuje, ja siê czo³gam ........ ale kocham ceramikê i czekam na pomoc .... Pray
Powrót do góry
Merithy

PostWysłany: Sob Mar 22, 2014 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpro¶ciej dla pocz±tkuj±cej osoby to pierwszy wypa³ na P02 (biskwit) a prace szkliwione na P03 chyba ze szkliwa s± na wy¿szy wypa³ ni¿ 1060 to P04.
Z czasem samo wszystko siê wyja¶ni.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: