Forum uLAB Strona Główna uLAB
laboratorium artis - compendium ceramiczne

CERAMICZNE ABC Forum uLAB Strona GłównaCERAMIKINFO  Forum uLAB Strona Główna uINACZEJ  FOTOGALERIA GALERIE AUTORSKIE  FOTOGALERIA FOTOGALERIA  Forum uLAB Strona Główna uFORUM 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Twoje wiadomościTwoje wiadomości   ZalogujZaloguj   uLABuLAB 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZosiaCeramosia

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 9:51 pm    Temat postu: Piec Raku z beczki po oleju Odpowiedz z cytatem

Coś mnie natchnęło i zrobiłem dzisiaj mój pierwszy piec do raku:)
Wykorzystałem 2/3 wysokości beczki po oleju 200 litrów.
Użyta mata ceramiczna to 1260C 50 mm i 20mm. Zrobiłem izolację w sumie 70mm, 50mm starej trochę zniszczonej i od wew. 20mm nowej.
Tylko w górnej części pieca użyłem mocowań w postacie drutu i elementów porcelanowych. mata w dolnej części trzyma się sama.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kombinerek

PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 12:45 pm    Temat postu: robota Odpowiedz z cytatem

Piękna staranna robota. Czy dorzucisz WIĘCEJ opisu postępu prac ? Myślę, że znalazłbyś silny rezonans . . .

T A K . . . . T R Z Y M A Ć ! Very Happy
Dharma

PostWysłany: Nie Lip 10, 2016 9:13 am    Temat postu: piec do raku Odpowiedz z cytatem

Hej,
Chcę kupić piec do raku i jestem na etapie poszukiwań. Jeżeli masz jeszcze ten piec, to mam kilka pytań:
1. czy był już robiony wypał w piecu?
2. czy sÄ… jakieÅ› uchwyty do zdejmowania pokrywy?
3. Wygląda mi na to, że górna część pieca zdejmowana jest większa od dolnej, tak?
4. Czy zrobisz więcej mocowań? Piec jest nowy, mata się trzyma, nie wiadomo, jak będzie po wielokrotnych użyciach.
5. Pojemność pieca i wymiary wew. i zewn.?
6. Jak ciężka jest pokrywa?
Pozdrawiam,
Ela Das
531 799 334
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: