Forum uLAB Strona Główna uLAB
laboratorium artis - compendium ceramiczne

CERAMICZNE ABC Forum uLAB Strona GłównaCERAMIKINFO  Forum uLAB Strona Główna uINACZEJ  FOTOGALERIA GALERIE AUTORSKIE  FOTOGALERIA FOTOGALERIA  Forum uLAB Strona Główna uFORUM 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Twoje wiadomościTwoje wiadomości   ZalogujZaloguj   uLABuLAB 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bocian

PostWysłany: Pon Gru 07, 2015 8:08 am    Temat postu: krzaczki zamiast liter Odpowiedz z cytatem

od jakiegoś czasu zamiast niektórych liter widzę na forum krzaczki, dotyczy to starych postów; jest ich tyle, że nie da się czytać

co robić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kombinerek

PostWysłany: Czw Gru 10, 2015 10:04 am    Temat postu: w dwóch sÅ‚owach : Odpowiedz z cytatem

w dwóch słowach : kodowanie polskich znaków.

Przytrafiło się Szefowej przesiąść z jednego prowidera na innego. Nieszczęśliwie się stało, że ten nowy prowider pochodzi z kraju, w którym się nie używa polskich znaków (ogonkowych). Konia z rzędem temu, kto się z tym upora. Urs czeka z otwartymi ramionami na każdą pomoc. Ponieważ się trochę tu zaangażowałem, więc chciałem ręcznie naprawić błędy, ale moje zdolności przerobowe są ograniczone i musiałem robotę zarzucić nie dojechawszy nawet do połowy. Konkurs na rozwiązanie problemu jest otwarty.

Co robić ? Pomóc, albo ćwiczyć wyobraźnię. Czytać idzie.
RADA : Im ważniejsza i potrzebniejsza informacja - tym łatwiejsza do przeczytania.
urs
admin

PostWysłany: Czw Gru 10, 2015 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie tak, prowider jest ten sam, z tym ze uaktualnil swoje serwery do php5. w php5 obowiazuje inne kodowanie znakow, utf-8. poprzednie wersje rozroznialy kodowanie znakow w iso europejskim, srodkowo-europejskim, itp.

stare posty sa czytelne z polskim znakami, trzeba jednak ustawiac kodowanie na dawne iso srodkowo-europejskie (dla firefoxa: widok/zestaw znakow/srodkowoeuropejski iso); teraz to utf jest domyslnym ustawieniem przegladarek... kiedys juz o tym pisalam:
http://www.ulab.eu/uForum/viewtopic.php?p=8079#8079
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kombinerek

PostWysłany: Sob Gru 12, 2015 12:02 am    Temat postu: A tyyyle siÄ™ (niepotrzebnie) narobiÅ‚em Odpowiedz z cytatem

Zawsze trochę bliżej prawdy . . . Dla mnie to i tak chińszczyzna. Ale jest najwyraźniej i kaszubska (działająca w Wejherowie) wersja Firefox’a.
Dlatego zrobiłem tak : Kliknąłem Firefox’a , a potem: widok/kodowanie tekstu/środkowoeuropejski (ISO) . . . i wcisnąłem ENTER.
. . . i gra muzyka. A tyyyle się (niepotrzebnie) narobiłem . . .

Ostatnio zmieniony przez kombinerek dnia Sob Gru 12, 2015 10:49 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
urs
admin

PostWysłany: Sob Gru 12, 2015 5:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... moze nie wciskaj ENTER? Wink (ergonomia)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kombinerek

PostWysłany: Sob Gru 12, 2015 10:45 am    Temat postu: No taak . . . Odpowiedz z cytatem

No taak . . .

Pewnie ENTER trzeba było kliknąć . . .

Chyba coś mi się poklikało (i chyba musiało było być dawno, bo nie pamiętam co ).
Nie ważne : d z i a ł a ! I za to wielkie dzięki . . . Pray bizz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: