Forum uLAB Strona Główna uLAB
laboratorium artis - compendium ceramiczne

CERAMICZNE ABC Forum uLAB Strona GłównaCERAMIKINFO  Forum uLAB Strona Główna uINACZEJ  FOTOGALERIA GALERIE AUTORSKIE  FOTOGALERIA FOTOGALERIA  Forum uLAB Strona Główna uFORUM 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Twoje wiadomościTwoje wiadomości   ZalogujZaloguj   uLABuLAB 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mat_owy

PostWysłany: Pią Lis 14, 2014 2:13 am    Temat postu: farby podszkliwne Odpowiedz z cytatem

witam
Nie mia³em wcze¶niej do czynienia z farbami podszkliwnymi. Powiedzcie mi "dobrzy ludzie" co i jak?! Ogólnie teoriê znam... ale wszystkie "dobre rady" wszechwiednych - mile widziane!! Z góry dziêkujê
Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
annakatarzyna1

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 7:30 pm    Temat postu: Re: farby podszkliwne Odpowiedz z cytatem

mat_owy napisał:
"dobrzy ludzie"

To w koñcu dobrzy, czy niedobrzy? ;>
Powrót do góry
kombinerek

PostWysłany: Nie Lis 16, 2014 12:40 pm    Temat postu: ratunek Odpowiedz z cytatem

ratunek twarzy dobrych ludzi jest trudny

Dla porównania powiem, ¿e równie dobrze móg³bym us³yszeæ co¶ takiego:
Nie mia³em wcze¶niej do czynienia z rosyjskim. Powiedzcie mi "dobrzy ludzie" co i jak?! Ogólnie teoriê znam, wiem jak wygl±daj± rosyjskie krzese³ka... ale wszystkie "dobre rady" wszechwiednych - mile widziane!! Z góry dziêkujê . . .

k ³ o p o t . . . c o . . . n i e . . . m i a r a

Kiedy¶ mia³em dwie ksi±¿ki: jedn± po polsku drug± po angielsku. T± po polsku odda³em w dobre rêce (które pewnie ten wpis te¿ prze¶ledz±) a t± po angielsku sobie zostawi³em. Wersja angielska brzmi tak:
Painting Ceramics z serii "step-by step crafts"
autor Caroline Green
Wersja polska to "Malowanie ceramiki"
Dotyczy malowania farbami naszkliwnymi termoutwardzalnymi.

Po opanowaniu techniki nale¿a³oby rozpocz±æ próby z farbami naszkliwnymi wysokotemperaturowymi.

Trzecim - najwy¿szym stopniem wtajemniczenia jest malowanie podszkliwne.

Z tych trzech technik - najbardziej przypominaj±ca pracê z akwarelami jest ta trzecia. Wszystkie chwyty dozwolone ³±cznie z suszark± do w³osów. Niestety nie jest to moja domena. Oprócz tego, ¿e jako ma³y ch³opiec by³em kiedy¶ dopuszczony do szaleñstwa na go³ym czerepie - nic wiêcej nie powiem. Takie akwarelki (z pewnymi wyj±tkami) nie sprawdzaj± siê na kolorowej glinie garncarskiej.

Wygrzeba³em zakurzon± ksi±¿kê "Dekorace u¼itkoveho porcelanu" SNTL - Nakladatelstvi technicke literatury (1984) autorstwa I.Chladek, L.Sova Z.Truhla¼ovsky. W wersji rosyjskojêzycznej : "Dekoriovanie farfornoj posudy".
Obok Ró¿ewicza niewiele jest z takich rzeczy w mojej bibliotece. Lipa. Nikomu nie chce siê ujawniaæ bez powodu swojego warsztatu w tak wyczerpuj±cy sposób. Kiedy¶ by³o to finansowane z bud¿etu pañstwa. Pojawia³y siê monografie . . . By³oby k³opotliwe napisanie takiego dzie³a i wklejenie go tutaj. £atwiej odpowiada siê na bardziej sprecyzowane pytania.

PS
Lepiej by³oby chyba z kim¶ "podszkliwnym" zaprzyja¼niæ siê . . .
mat_owy

PostWysłany: Nie Lis 16, 2014 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no,,,! i teraz wiem gdzie szukaæ opisów "rosyjskich krzese³ek", dobrze, ¿e choæ czeski znam!! ;-) "akwarelki" piêkna technika, choæ trudna, ale za to jaki efekt,
Teraz dziêkujê "z do³u"!!
Powrót do góry
Euble

PostWysłany: Wto Gru 23, 2014 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U¿ywam farb ceramicznych 2 firm. Belissimo i Botz. Nie mam z nimi ¿adnego problemu z tym ¿e malujê tylko niewielkie detale. Generalnie nie op³aca siê malowaæ du¿ych powierzchni bo te farby s± do¶æ drogie wiêc czasem u¿ywam pigmentów, które zachowuj± siê podobnie ale nie maj± takiej palety i intensywno¶ci kolorów.
Maluje siê nimi "normalnie" ale nie wiem czy da siê je mieszaæ. Czasem tylko nak³adam jedn± na drug±, ale nie mieszam w celu uzyskania po¶redniego koloru.
Generalnie nigdy nie zdarzy³o mi siê ¿eby te farby nie wysz³y. Wypalam ze szkliwem w 1050C.
Powrót do góry
gipsomaniak

PostWysłany: Pon Gru 29, 2014 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pray bóg zap³aæ za info!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: